Firma “Linevita”
Taikos 10, Radviliškis.
Serbentų 28, Šiauliai

Telefonas: 8-687-16533, 8-682-23190
El.paštas: linevita@splius.lt

Į pradžią
Apie mus
Straipsniai
Konsultacijos
Klausiate - atsakome
Kontaktai

Apie langus. 
    

Sandarūs ir šilumai nelaidūs langai jau užkariavo Lietuvos rinką. Nesvarbu - ar tai plastikiniai, mediniai, aliumininiai rėmai. Sandarumo ir šiluminės savybės neginčytinos palyginus su buvusiais suporintais daugiabučių namų langais. Tokie langai taip pat apsaugo butą ar namą nuo nuo dulkių, skersvėjų, triukšmo, gali apsaugoti nuo įsilaužimo ir t.t. Bet yra problema – kuri seniai žinoma Europoje ir išspręsta – bet- su kuria Lietuvoje dar dauguma žmonių susiduria įsidėję naujus langus – t.y. ypač sandari lango konstrukcija – kuri nebepraleidžia  šviežaus oro į patalpas, todėl kambariuose tvanku ir drėgna (sunku kvepuoti), ant langų susidaro kondensatas, pradeda pelyti langų angokraščiai, kampai tarp sienų ir lubų.

Savaime aišku, langus galima atidaryti ir pravėdinti patalpas, bet tada vėl negerai - atsiranda šaltis, skersvėjis dulkės ir triukšmas, todėl, žmogui įsidėjusiam naujus langus – vėl kils  klausimas - kam aš dėjausi naujus langus?

Senieji langai būdavo pritaikyti pagal senąsias SSSR priimtas statybines ir sanitarines normas  ( T.y.  patalpų ventiliacijos klausimas buvo sprendžiamas daugiabučio namo projekte, numatant užteršto oro ištraukimą per pastato bendruosius kanalus, numatant angas oro paėmimui ( virtuvėse ir san. mazguose), ir oro pritekėjimą per langus ir duris.).  Pakeitus sename name langus sandaresniais, jei jie pastoviai uždaryti, išardomas patalpų vėdinimo "balansas" ( t.y. sumažėja oro kaita, todėl tenka kvepuoti jau iškvėptu oru, plastikinių detalių , dažų, tabako, pelėsio, kanalizacijos, namų gyvūnėlio ir t.t, "kvapais" ).

Gyvenamųjų patalpų ventiliacija – tai pastovus patalpos oro kaitos užtikrinimas, siekiant tiekti šviežią (lauko) orą į patalpas žmogaus geros savijautos užtikrinimui (t.y netiesioginis sveikatos būklės požymis) ir išleisti iš patalpos į aplinką patalpos buityje užterštą orą.

Tiesa, šviežias oras – tai sąlyginė sąvoka. Kiekvienas supranta, kad oras kaime ( ne fermų ar agrokoncernų sanitarinėje zonoje ) daug geresnis nei miesto centre. Ir net esant geriausiai ventiliacijai, uždaroje patalpoje galėsime kvepuoti tik tokiu  oru , kuris niekada nebus geresnis nei lauke, pvz. gatvėje ar miške. Tačiau, kad ir miesto centre lauko oras 5-6 kartus geresnis nei nevėdinamoje patalpoje.

Patalpų ventiliacija

 

 

P.S Šią temą numatome tęsti.
    - Koks rėmo šilumos laidumo koeficientas? Kelių kamerų langus reikia rinktis? Kiek šiltesnis 3 ar 5 kamerų rėmas?
Atsakymas gali būti vienas. Kuo šilumos laidumas mažesnis, tuo rėmas geresnis. Bet paprastai rėmo šilumos laidumo koeficientas gamintojų nedeklaruojamas. Todėl ar 3 kamerų, ar 5,  ar 7 ir t.t. rėmas didelės įtakos bendram viso lango šilumos laidumo koeficientui nesudaro Jei kalbame apie rėmus ( pagal šios dienos EN standartus) - geras varstomas rėmas (jo varstymo furnitūra, sandarinimo medžiaga, atmosferos poveikis spalvai ir t.t )- turi atlaikyti ne mažiau 20 000 varstymo ciklų, įvertinus vėjo bei žmogaus sukeliamas apkrovas,  garantiniu laikotarpiu nekeisti tekėjo deklaruojamų šiluminių ir garso izoliavimo, vėjo pralaidumo, mechaninių ir.t.t charakteristikų. Visa tai turėtų būti nurodyta tiekėjo deklaracijoje - kurios patarčiau paprašyti prieš perkant langus ir sudarant sutartis. Tai leistų jus apsisaugoti nuo nekokybiškos produkcijos ( "garažinės’) ir esant nesutarimams kreiptis į LR teisininkus ar vartotojų apsaugos institucijas, kurios suteiktų galimybes išsireikalauti iš pardavėjų kompensacijas. 
Kalbant apie šilumos laidumo koeficientą, svarbiau bendras lango ( po montavimo darbų ) šilumos perdavimo koeficientas. Rekomenduočiau rinktis langus ( lyginamosios kainos atžvilgiu), kurių bendras -(t.y.rėmas,stiklo paketas, sandariklis ir t.t.) - šilumos perdavimo koeficientas ne mažesnis 1,3 W/ m2K.
Svarbiausia, kad lango charakteristikos tikrai atitiktų tiekėjo pateikiamus techninius dokumentus 
 
    - Kokie maksimalūs gabaritai leidžiami varstomai daliai?
    Šiuolaikiniai technologijų mokslo pasiekimai įgalina langų gamintojus pagaminti užsakovo pageidaujamų gabaritų langų rėmus. Tai priklauso nuo užsakovo finansinių galimybių. Perkant langus iš vietinių gamintojų vertėtų sužinoti kokio stabilumo yra siūloma profilių sistema. Tiesa, šiuos skaičius galima iš piršto laužti arba gaminti visai ne iš tokių profilių, apie kurių gerumą įrodinėjama pirkėjui. Tai priklauso nuo to, ar firma dirba siekdama gerovės tik sau, ar tiki, kad gerą daiktą nusipirkęs klientas bus patenkintas ne tik pirmą žiemą, bet ir dar daugelį metų. Neverta pasitikėti savo "įžvalgumu", nes tie skirtumai užbaigtame lange ir patyrusiam profesionalui dažnai nepastebimi. Čia ir atsiranda svarbiausias pirkimo proceso veiksnys - pirkėjo pasitikėjimas pardavėju, jo profesionalumu ir sąžiningumu.
 
 

   Turėdami kuo aiškesnę ir tikslesnę sau keliamą užduotį bei specialistų atsakymus į rūpimus klausimus, galėsite lengviau palyginti ir skirtingų gamintojų kainas. 
 
Langų gamintojų informacija ( šaltinis ASA )
 

Dizainas: Puslapiai.eu

Svetainėje naudojama MEGAtvs